Často kladené otázky

Pro koho je konference určena?

Vysokoškoláci nelékaři, lékaři, laboranti.

Kolik za účast na konferenci dostanu kreditů?

O kredity bylo zažádáno u patřičných organizací, počet kreditů sem brzy doplním.

Jaký je jednací jazyk konference?

Hlavním jazykem konference je čeština, ale příspěvky mohou být samozřejmě i ve slovenštině či angličtině. Například na předkonferenčním semináři máme i jednoho zahraničního hosta, který bude přednášet v angličtině.

V jakém jazyce může být abstrakt?

Čeština, slovenština, angličtina.

Do kdy je uzávěrka na odeslání abstrakt?

Pondělí 31. října 2011.

Do kdy je třeba se zaregistrovat?

Rádi bychom z organizačních důvodů znali alespoň přibližný počet účastníků do konce října, tzn. do 31. října 2011. Je možné, že registrace bude možná i po tomto datu, ale velmi nám vše usnadníte, pokud se registrujete co nejdříve.

Bude ve čtvrtek 24. listopadu 2011 také nějaký společenský program?

Pevně doufáme, že bude. Více se dozvíte, jakmile budeme vědět víc.

Jak se dostanu na místo konference?

Městská hromadná doprava

Přímo u areálu Akademie věd v Krči je zastávka pražské Městské hromadné dopravy. Konkrétně sem jezdí autobusová linka 193. Na tento autobus můžete nastoupit například ve stanici Nádraží Vršovice (zde zastavují vlaky Českých drah ze směru od Benešova), Pražského povstání (metro C), Pankrác (metro C) či Poliklinika Budějovická (velmi blízko stanice metra C Budějovická). Z centra je asi nejvýhodnější dojet metrem C (červené) právě na stanici Budějovická a na autobus 193 přestoupit zde. Linka 193 jezdí ve špičce každých asi 8 minut, doba jízdy z Budějovické je asi 10-12 minut. Doba jízdy metrem z centra (například Hlavní nádraží či autobusové nádraží Florenc) na Budějovickou je také asi 10-12 minut.

Vyhledat konkrétní spoje či jízdní řády si můžete přímo na stránkách Dopravního podniku Praha.

Autem

Možností je více a záleží hlavně na tom, z které části Prahy pojedete, případně z kterého směru budete přijíždět k Praze. Každopádně areál Akademie věd v Krči je nedaleko dálnice D1 a Jižní spojky.